Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:
Title Image

Filtre Kahve

Filtre kahve yaparken kullanılacak kahve çok ince çekilmiş olmamalı. Çok ince kahve konursa, filtrenin üzerinde yer alan kahveden sıcak suyun süzülmesi uzun sürer ve kahvenin lezzeti bozulur. Çok kaba çekilmiş kahve konursa, sıcak su hızla aşağıya akacağı için kahvenin tadı suya geçmez.

Nispeten kaba çekilmiş kahve, filtrenin üzerine yerleştirilir. Kahve konulduktan sonra, aletin ısıtıcısı çalıştırılır ve yukarıdan aşağı doğru akan sıcak su (kaynama derecesinin altında olmalı) kahvenin içinden geçerek, filtrenin altında bulunan kaba süzülür. Bu kabın altında, genellikle ısıyı korumaya yarayan bir ısıtıcı platform bulunur.

Burada dikkat edilecek önemli bir nokta kahvenin 20 dakikadan fazla ısıtıcı üzerinde bırakılmaması. Bir süre sonra kahve acılaşmaya başlar ve sağlık açısından da uzun süre beklemiş kahve içmek uygun değildir.